top of page

URI
GELLER

UriGeller-400x310.jpg

Uri  Geller  mucizesi

                                                              

       Star televizyonunda Sinan Çetin’in yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı Fenomen programı başladı. Dünyaca ünlü mentalist                               Uri Geller jüri üyesi olarak katıldığı programda insanları hayrete düşüren yeteneklerini sergiliyor. İsrailli Uri Geller, çatal ve kaşıkları                 bükmesiyle tüm dünyaca tanınmış. Ama onun asıl gücü, harita üzerinde sezgisiyle bulduğu maden ve petrol yatakları.

   

      60´lı yıllardan sonra dünyanın tanıdığı İsrailli Uri Geller, psişik yetenekleriyle tanındı, metalleri büküyor, küçük objeleri düşünce gücüyle hareket ettirebiliyordu.

     Sonraki yıllarda Geller, toprak altı kaynaklarını sezgiyle bulma olayına yöneldi ve bu alanda da oldukça başarılı oldu.

      Fenomen programında da  evlerde ki çatal kaşıkları büküyor,stüdyoda ve evlerde düşünce gücü ile masaları hareket ettiriyor, kaldırılamayacak ağırlıktaki kişileri insanlara kaldırtıyor.

 

    Bildiğiniz gibi böyle gösterilerin arkasında her zaman bir illüzyon ve aldatmaca aranır .

Zaten Uri Geller’in yaşamı boyunca yaptığı gösterilerin dahice bir sahne oyunu olduğunu iddia edenler olmuş ancak bu konuyu hiçbir zaman ispat edememişlerdir.

 

    Kişinin bu konuda ki yeteneklerinin gerçekliğini sınamak için  en uygun yöntem  astrolojik haritasında ki göstergeleri gözden geçirmek olsa gerek.

Bu nedenle Uri Geller’in astrolojik haritasını inceledim.Ve  gerçekten psişik yetenekleri, telepati ve derin düşünce gücü, sezgileri ve duru görü yeteneği,  horoskopta açık olarak   görülebiliyor.

 

   Uri Geller  20 Aralık 1946 günü Telaviv’de  saat 02:00 de doğmuş.

URİ.jpg

     Haritada 27*54’ Terazi burcu yükseliyor.

    Kişinin hayattaki öncelikli amacı, istediklerinizi yapabilmek ve hareket özgürlüğü kazanmak.Bunu çekicilikle, popülerlikle, dostlukla ve diplomatça tavırlarla yapmayı tercih etmekte.

 

     Asc yöneticisi Venüs 1.ci evde zararlı olduğu Akrep burcunda yerleşmiş,ancak kendi üçlüsündeki yerleşimi zayıflığını azaltmış. Amaçlarını kendi çabaları ve hareketleri sonucunda gerçekleştirecektir. Genel yapısı ve karakteri, amaçlarına ulaşma becerisine katkıda  bulunuyor. Diğer insanların gözünde nasıl göründüğüne çok dikkat edecektir

    Akrep burcunda yerleşmiş Venüs gizemli bir mıknatıs gücüne sahiptir, bu insanın büyüleyici bir gücü vardır. Venüs 8.ci evin de (okült bilimler,metafizik,psikoloji, terapi, sırlar, cinsellik) yöneticisidir.

      Haritada en dikkat çeken yerleşim 1.ci ve 2.ci evde ki gezegen birikimi ve  sıralanışı.

ASC de Terazi burcu olmasına rağmen Terazi burcu 1.ci evin sadece üç derecesini kapsıyor.1.ci evin diğer kısmında Akrep burcu yerleşmiş ve 2.ci evi de Akrep yönetiyor.

1.ci evde Akrep burcunda, Kiron, Jüpiter, Ay ve Venüs yerleşmiş.

Akrep’in yönettiği 2.ci evde Yay burcunda Şans noktası, Merkür, Güney Ay düğümü ve Güneş var. (Güneş 3.cü ev çizgisinde)

Mars’ta 3.cü ev girişinde yüceldiği Oğlak burcunda yerleşmiş.

 

     1.ci evdeki Akrep burcu Uri’nin fiziksel görünüşünde de etkili. Yükselen Terazi burcu olmasına rağmen  güzel değil ama hoş bir çekiciliğe sahip. Keskin ve derin bakışları Akrep’in (1.ci evdeki) çok belirgin özelliğini gösteriyor.

 

     Akrep burcu gizemli konulara meraklı, sezgileri çok güçlü, her konuya derinlemesine giren,tutkuları olan, dedektif, konsantrasyonu çok yüksek bir burçtur. Ayrıca astroloji de 8.ci evin doğal yöneticisidir.

     8.ci ev ölüm ve sonrası, metafizik, okült, derin dönüşümler, psikoloji, terapi, sırlar, örtülü ve derin olan herşey, cinsel yaşamla ilgilidir.

Ezoterik astrolojide 8.ci ev astral alanla ilişkilerimizi gösterir.

8.ci ev bir su evi olduğundan psişik enerjileri ve okült deneyimleri, görünmeyen ve bilinmeyene ilgimizi gösterir.

    

     1.ci evde ki Akrep burcu Uri Geller’e sezgi, derin düşünce ve konsantrasyon yeteneğini çok yüksek düzeyde vermiş.

      Duygularla  zekayı çok güzel  birleştiren ve kullanabilen Akrep burcunda yerleşmiş gezegenlerinin durumuna bakarsak:

        ASC yöneticisi Venüs Akrep’te zararlı ama kendi üçlüsünde yerleşmiş.

Aynı zamanda 5.ci ev (yaratıcılık,eğlence v.s) ve 8.ci (metafizik,okült bilimler v.s) evi yönetiyor. Akrep’teki Venüs seçtiği alanda konsantre ve dikkatlidir, yaptığı işe tutkuyla bağlanır,derin sezgileriyle karşısındaki insanın düşüncelerini okuyabilir.

    

     Duygulardan sorumlu Ay’da 1.ci evde Akrep’te yerleşmiş.Bu bir gece haritası olduğundan Ay yerleşimi çok önemlidir. Ay  Akrep’te düşük durumda ama   kendi üçlüsünde yerleşmiş. 8.ci ev (psişik yetenekler v.s ) ve Tanrı’nın evi 9.cu ev’i yönetiyor. 9.cu evde Yengeç intercept  yerleşimde (Ruhsal konular,dinsel ve bilimsel konular, seyahatler,yabancı ülkeler, öngörümler,rüyalar evi)

Akrep’in güç isteği,kontrol merakı,derinlemesine inceleyip keşfetme özelliği Ay’ın duyguları ile karşılaşınca gizli örtülü olan her şeyi  keşfetmek ve ruhun derinliklerini araştırmak için içgüdüsel bir istek taşır. Ruhsal gücünü tedavi amacıyla kullanabilir.

ASC yöneticisi Venüs ile Ay partil açı ile kavuşumda. Ve Jüpiter  terminde yerleşmişler.

 

     Jüpiter  1.ci evde  Akrep’te peregrin yerleşimde,Venüs ve Ay’la kavuşum yapmış.

Akrep’teki şans ve zenginlik gezegeni Jüpiter içsel bir cesaret ve dayanıklılık veriyor.

İnsanları kendine çeken bir manyetizması var, telkin gücüne duyduğu yüksek güven

başka insanlar üzerinde faydalı etkiler ve sonuçlar yaratıyor. Ökült alanlara çekim duyuyor. İdeali, çekicilik ve güç sahibi olmaktır.

 

     Üç iyicil gezegen Venüs,Ay ve Jüpiter’in 1.ci evde ki kavuşumu, iyimser,hassas, hoşgörülü, sempatik,duygulu, mutlu, dürüst bir kişilik oluşturmuş. Bu kavuşumun Akrep burcunda olması, Uri Geller’in derin sezgilerini ,duygularını, derin düşünce yeteneğini,konsantrasyon gücünü çok fazla arttırmış. Güçlü bir karizma sahibi yapmış. Çok kuvvetli iyileştirme ve şifa verici güçlere sahip olmuş. Çok iyi konsantre olarak düşüncelerini istediği gibi kullanabiliyor.

 

     Akrep’in yönettiği 2.ci evde Yay burcunda Şans noktası, Merkür, Güney Ay düğümü ve Güneş bulunuyor.

     Akıl, mantık ve zihinsel faaliyetlerden (düşünce) sorumlu  Merkür Yay burcunda zararlı yerleşimde, Güney Ay düğümü ve Şans noktası ile  kavuşumda

 

     Güney Ay düğümü geçmiş karmamızı ve ruhun geçmişteki durumunu gösterir. Birleştiği gezegenlerin gücünü azaltır.. Ancak burada Güney Ay düğümü yüceldiği Yay burcunda ruhun gelişiminin iyi olduğunu gösteriyor ve rasyonel aklı temsil eden Merkür’ün rasyonel gücünü zayıflatıp ruhsallığını arttırıyor, ruhsal gelişimi sağlıyor.

 

     2.ci evde Yay burcunda yerleşmiş Şans noktası maddi kazanımlar üzerine yoğunlaşan bir hayat bakışı  veriyor. Şans noktasının,Merkür ve GAD ile kavuşumu, 10.cu evdeki Satürn ve Pluto ile üçgen açısı, düşünce ve ruhsal yeteneklerle meslekten gelen kazancı gösteriyor.

     Üçünün de dispozitörü  Jüpiter 1.ci evde Akrep’te yerleşmiş,Ay ve Venüs’le kavuşumda. Venüs,Ay,Merkür ve Satürn  Jüpiter terminde yerleşmiş.

 

      Bu yerleşimlerle Uri Geller’in, aklı, ruhu, bedeni ve duyguları birbiriyle  öyle bir bütünlük sağlamış ki kişiyi son derece dayanıklı, iyi huylu, iyi ruhlu,sağlam bedenli ve her şeyi görebilen yüksek bir ruh ve düşünce gücüne sahip yapmış.

Öyle ki kendisi izin vermediği sürece etrafında ki kimsenin ulaşamayacağı adeta çelikten bir aura (canlıların bedeninden yayıldığı varsayılan ışınım) oluşturmuş. . Kaşık çatalları bükme gücünü, eşyaları hareket ettirmesini bu güçlü yerleşimler açık olarak gösteriyor..

 

     Merkür ,Şans noktası ve Güney Ay düğümü, 12.ci evde ki Neptün ile Altmışlık, 10.cu evdeki Satürn ve Pluto ile üçgen açıda.

 

     Merkür Yay burcunda kişiye olağanüstü espri yeteneği ve sahne şovu veriyor.Uri Geller gerçekten sahnede adeta stand-up yapıyor.

 

     Uri Geller’in metalleri büküp,maden ve petrol yataklarını sezgi yoluyla bulma olayını inceleyelim.

  

      Satürn ASC yücelme yöneticisi ve Almuteni olarak 10..cu evde (meslek,kariyer,toplumdaki itibar v.s) zararlı olduğu Aslan burcunda, kendi üçlüsünde yerleşmiş.Geri hareketli. Jüpiter terminde duruyor. Aynı zamanda 3.cü evi (iletişim, kendini ifade v.s)( intercept Oğlak burcu) ve 4.cü evi yönetiyor. (aile,madenler,petrol yatakları v.s).

    

      Satürn’ün yanında modern astrolojide Akrep burcunu yöneten yeraltını,petrol yataklarını temsil eden Pluto ile beraber yerleşmiş.( aynı zamanda 8.ci ev doğal yöneticisi) (Güçlü olduğu Aslan burcunda )

Pluto’nun, kişinin doğaüstü eğilimlerini nasıl gösterebileceğini,zihni ile iradesinin duyarlı bölümlerini nasıl kullanacağını ev yerleşimiyle görebiliriz.

     10.cu evde Pluto, Medyum,falcı,illizyonist,kahin,büyücülüğe yatkın,geleceği görme, şifacı ve doğaüstü bilimlerle  ilgili, ileriyi gören bir insan yaratır.

Satürn ve Pluto, 2.ci evdeki Güney Ay düğümü, Merkür ve Şans noktası ile üçgen açıda, Neptün ve Kuzey Ay düğümü ile altmışlık açıda.    Uri’nin madenleri sezgi ve düşünce gücü ile nasıl büktüğünü, petrol yataklarını nasıl tespit ettiğini bu yerleşim de gayet açık olarak  açıklıyor.ve bu olay toplumun gözü önünde yapılıyor ve bu konudan da maddi gelir sağlıyor

      Satürn 10.cu evde kariyerde iniş çıkışlar verebiliyor. Uri Geller’de yaşamının bazı dönemlerinde geri çekilip inziva dönemleri yaşamış, sonra tekrar yükselişine devam etmiş.

 

     Akrep’te güçlü olan Uranüs  8.ci evde İkizler burcunda Kuzey Ay düğümü ile kavuşumda. Uranüs İkizler burcunda çok iyi çalışıyor,  8.ci evde de güçlü olduğundan sırlarla ilgilenen, doğaüstü bilim ve olaylarla, telepati, ölümden sonra yaşam ile ilgili konularla ilgilenen  yenilikler,yaratıcı fikirler ve davranışlar üretecek orijinal ve enteresan bir kişilik oluşturuyor ve çağının çok ilerisinde çalışan bir zekaya sahip bireyi gösteriyor.

      Uranüs’ün açısız olması da her şeyde tek başına olduğunu,yeteneklerini tek başına sergilediğini gösteriyor.

 

       Kuzey Ay düğümü de 8.ci evde yüceldiği İkizler burcunda yerleşmiş.KAD,gelecek yaşamdaki eylemlerimizi yerleştiği ev konuları ile gösterir. 8.ci evde  ruhsallığa eğilim vermiş.

    

       Uri Geller küçülen Ay fazında doğmuş.Doğumdan önceki Dolunay’da İkizler burcunda 8.ci evde Uranüs ile KAD arasındaki derecelerde olmuş. Bu da yaşamında ki eylemlerin 8.ci ev konularıyla ilgili olacağını belirtiyor.

 

        Neptün 12.ci evde Terazi’de yerleşmiş.Neptün 12.ci evde düşünceli,sezgili,bilinçaltı iyi çalışan, ruhsal yetenekleri olan bireyi gösterir.Kişi dine, ruhsallığa, doğaüstü konulara ilgi duyar, kendini tanrıya adayabilir. mistik ve dinsel eğilimleri güçlü, durugörü,medyumluk  ve artistik yeteneği  vardır.

        Neptün,10.cu evde ki Satürn ve Pluto ile altmışlık, 2.ci evde ki Merkür ve GAD ile altmışlık,8.ci evdeki KAD ile üçgen açıda.

 

         Neptün inançlar noktası ile de 12.ci evde kavuşumda. Bu yerleşimlerde Uri Geller’in durugörü yeteneğini,konsantrasyonunu,düşünce gücünün derinliğini ve saf bilinçlilik gücünü açık bir şekilde gösteriyor.

 

         Güneş, 3.cü ev çizgisinde Yay burcunda ,3.cü ev girişinde yüceldiği Oğlak’ ta  bulunan Mars’la kavuşumda. Güneş’le Mars kavuşumu, enerjisi çok güçlü ,cesur,tutkulu, mücadeleci, pes etmeyen, güçlü fiziksel becerileri olan, sportif bir bireyi gösterir.

        Metotlu ve amaçlanmış bir biçimde prestij ve  farkedilmenin peşinden gider.

    

              Önemli arap noktalarının yerleşimlerine bakarsak:

      Pars Hyleg,  5.ci ev sonunda 1* 02’ Koç’ta yerleşmiş. Dünyaya geliş sebebi yaratıcılığını kullanmak,ama bunu bir oyun ve eğlence şeklinde yapmak. (Tabii ki riskler alarak). Kendini gösterme,ifade etme ,hayal gücünü çalıştırma çok önem arzediyor.

Yönetici Mars’a ve yücelme yöneticisi Güneş’e kare açısı, kimseye boyun eğmeyen otoriter, kendine yeten ve düşmanlıklara maruz kalan ama rahatlıkla bunları atlatabilen bir insanı gösteriyor. Kendini ifade etmede sorunlar yaşayabiliyor.

 

     Ruh  noktası en şanslı ev 11.ci evde Başak burcunda yerleşmiş.Çok önemli yerleşimde.Toprak  burcunda ki Ruh noktası kişinin ruhsal meselelerde pratik yarar peşinde olacağını gösteriyor.Yönetici Merkür, 2.ci evde Yay’ da yerleşmiş. Kişi eylemlerini maddi kazanımlarla gerçekleştirmek isteyecektir. Merkür noktaya göre 4.cü evde yerleşmiş. Kişi ruhsal konuları insanlarla 4.cü ev konularıyla iletişim kurarak gerçekleştirebilecek ve maddi kazanımlar sağlayacaktır. 4.cü ev konularında madenler,metaller ,petrol yatakları var.

Uri Geller’in metallerle ,maden ve petrol yatakları ile çalışmalarını bu da gayet güzel izah ediyor.

     Şans noktası ve inançlar noktasını daha önce inceledik.

 

    Arap noktalarından diğer bir önemli nokta Pars Vitae (yaşam noktası)  4.cü evde Kova burcunda yerleşmiş.Bu nokta yaşam uzunluğunu,yaşam kalitesini,vücudun durumunu, ruhun yaşama dayanma gücünü gösterir.

12.ci evde ki Neptün ve inançlar noktası ile 0* orbla üçgen açı yapıyor, yöneticisi 10.cu evde ki  Satürn’le  irtibatta.

Çok önemli olan bu yerleşimde,İnançlar noktası ve Neptün ile Pars Vitae’nin orta noktasında  2.ci evde ki Merkür,GAD ve Şans noktası yerleşmiş. Uri Geller’de  nasıl bir ruh ve düşünce gücünün olduğunu, mutluluğunu,ruhsal konularla kazanç sağlama isteğini,bunu kariyerine taşımasını bu yerleşim gayet güzel gösteriyor.

       Haritada,Sabit yıldızların yerleşimleri de insanı  şaşırtıyor. Tanrı Uri Geller’e oldukça  cömert  davranmış                                                                                                                                                                      

       En şanslı sabit yıldızlardan Spica ve Arcturus  5* orb’la  yükselenle birleşmiş                                                                                                                                                                                                       Spica ;başarı, parlama ve yetenekler veriyor,kişi yaptığı işe güzellik, uyum ve zeka katacaktır.                                                                                                                                                                                                     

Arcturus; Zenginlik,itibar,büyük şöhret,sanatsal konularda,iş hayatında başarı veriyor.                                                                                      

 

      Zuben el schemali; Venüs ve Ay ile 1.ci evde kavuşumda. Bu da olumlu bir yerleşim. Tinsel ve zihinsel güçleri her şeyin ötesine taşır. Şans getirir. İyi talih, hırs, itibar zenginlik verir.                                                                                                                                                          

      Antares ; Horoskopta çok önemli görev üstlenmiş Merkür ile partil kavuşum yapmış.Kraliyet yıldızlarından Antares intikam hırsından uzak durulduğu sürece büyük başarı verebiliyor.Ve vermişte. Başarısında pozitif etkisi olmuş                                                                                                                                                                                                                                     Betelgeuse ; Bu en çok şans getiren yıldızın Kuzey Ay Düğümü ile beraberliği az sorunlu başarıyı ve zenginliği getirmiş.                                                                                                                                                                                                   

      Bellatrix ; 8.ci evde Uranüs’le birleşmiş.Zorlu ve uzun bir mücadelenin ardından kazanılan başarı verir. Huzursuzda edebilir.                                                                                                                                                                                                     Capella’da Uranüs’le kavuşumda. İlişkili olduğu gezegene özgürce hareket etme yeteneği veriyor. İtibar, servet, halkın gözünde güvenilir bir kişi pozisyonu sağlıyor. Bu kavuşumda Uri Geller’in kendine özel duruşunu, orijinalliğini gösteriyor.

     Geller’in bu paranormal yeteneğini ortaya koyduğu deneyler, önce Cambridge Üniversitesi uzmanları ve Dr. Andrija Puharich tarafından, daha sonra Londra'daki Birbeck Koleji Fizik Bölümü'nde, Prof. John Hasted, Prof. David Bohm ve Prof. John Taylor tarafından gerçekleştirilmiştir.                                                                                                                                               

 

**Uri Geller’in yeteneklerini en fazla incelemiş olan araştırmacı, nörolog ve tıbbi aygıtlar uzmanı olan Dr.Andrija Puharich’tir. Andrija Puharich incelemeleri sonunda Geller etkisi denilen bu güce ilişkin şu sonuçlara varmıştır                                                                                                   ** Bu güç madde ile etkileşir.                                                                                                                                                                           ** Bu güç zihin tarafından yönlendirilebilir ve değiştirilebilir                                                                                                                          **Bu güç kuantumla ilgilidir.                                                                                                                                                                                                                       **Bu güç zihne bilgi kaydedebilir.                                                                                                      

 Geller’in psişik yeteneğini göstermek üzere çeşitli ülkelerde çeşitli televizyon kanallarına çağrılması konunun popüler olmasını sağlamıştır

     Yaşamda birçok insanın astrolojik haritalarında telepati, durugörü, 6.cı his ve düşünce yeteneği yerleşimleri mutlaka mevcut ve günlük yaşamda bunları deneyimlemekte mümkün ama bu kadar ileri noktalara ulaşılamıyor.

    Uri Geller’in Horoskobunda  bütün yerleşimler birbiriyle olumlu açılarla olumlu enerjiler üretiyor. Bu kadar başarılı olmasındaki tılsım burada.         Kuşkucular, Geller´de kesin olarak kanıtlanan telepati, durugörü, kehanet ve psikokinezi yeteneklerine rastlanmış değil diyorlar. Ama Tanrı’nın kişiye verdiği bu gücün varlığını ancak astroloji haritaları ile açıklayabiliyoruz.

     İnsanların ruhsal gelişim sonucunda yeryüzünde erişebilecekleri hal yani saf bilinçlilik hali (Nirvanaya ermek ) bu olmalı diye düşünüyorum, sizler ne dersiniz bilemiyorum.

 

Yaşamınızı her zaman olumlu düşüncelerle yönlendirmeniz dileğiyle.

 

Sevgi Şentekin

12 Mayıs 2008

bottom of page