top of page

JÜPİTER OĞLAK'TA!

Satürn'ün  Burç  Hareketleri 1. Bölüm
( 1923-2023 )

Satürn’ün burçlarda ki hareket tarihlerini istiyordunuz,biraz gecikti ama işte; 

     CUMHURİYETİMİZİN  KURULUŞUNDAN  İTİBAREN SATÜRN’ÜN  BURÇLARDAKİ  HAREKETLERİ ( 100 yıllık)

                                         

SAATLER  ANKARA'YA   GÖRE   HESAPLANMIŞTIR

sat.jpg

        -Satürn Zodyak turunu 29-30 yılda tamamlar, Her burçta ortalama 2.5 yıl kalır.  Her yıl 150 gün ( 5 ay)   geri hareket eder. Ağır hareket eder, günlük hareketi   0* 02’ dır,  7-8 günde yaklaşık  1* ilerler.

   

      *Yukarıdaki tabloda dikkatinizi çekebilecek konu ;

   

  -Satürn  bir burca girdiğinde 4-5 ay içinde  geri harekete başlıyorsa, terk ettiği burca tekrar son derecesinden giriş  yapıyor, geri hareketini tamamlayıp ileri gitmeye başlıyor ve ikinci defa bir sonraki burca giriyor.   Bir burca   girdiğinde uzun süre sonra geri harekete başladığında böyle bir durum olmuyor, aynı burç içinde hareket ediyor.  (Herkesin astroloji bilgisi farklı olduğundan karışıklık olmasın)                  

     

  *Örneğin:  Cumhuriyetimiz 29 Ekim 1923 de kurulduğunda Satürn  24* 32 ‘ Terazi burcunda bulunuyor. 20 Aralık 1923 de Akrep burcuna giriyor, kısa süre sonra geri harekete başlıyor ve 06 Nisan 1924 de tekrar Terazi burcuna son derecesinden giriş yapıyor, geri hareketini bitirip ileri gidiyor ve 14 Eylül 1924 de Akrep burcuna kesin giriş yapıyor ve 3 Aralık 1926 da Yay burcuna girinceye kadar da burada kalıyor.

   

 -Astroloji, milattan önceki yıllardan beri insanların yaşamlarıyla ilgili merak ettiği ve gelecekleriyle ilgili bilgi edinmek için başvurdukları yöntemlerdendir. Geçmişe bakarak, geleceğin anlaşılabilmesi,  insanlarının  ve kitlelerin  gelecekle ilgili temkinli ve tedbirli olmalarını  sağlamıştır. Gökcisimlerinin konumlarının dünya üzerindeki olayları, işleri ve kişilikleri etkilediği varsayılmıştır.

   

  -Dünya astrolojisi (Mundane) , astrolojinin dünya olaylarına uygulanmasıdır. Tüm toplumsal olayları kapsar.  Ülkeler, devletler ve toplulukların ekonomik, politik, sosyolojik, maddi konuları, anlaşmalar, toprak ve araziler,  doğal felaketler,  meteoroloji,  terör olayları vs.ile ilgili konularda geçmişe bakıp, istatistikleri değerlendirip şimdiye ve geleceğe yönelik neler olabileceğini tahmin etmektir.                                

 

 -Satürn  astrolojide kısıtlamalar, sınırlar,  gerçek kapasite, sorumluluklar,  limitler,  gecikmeler, engeller, çok çalışma, olgunluk, sakin ve soğukkanlılık gibi konuları sembolize eder. Sabır, inatçılık, çaba,  şöhret ve başarıyı da temsil eder.Yaşlanmayı ve ölümü anlatır.

     

              SATÜRN; “GERÇEKLERİN  LORDU  VE  ZAMANIN  EFENDİSİDİR.”

 

 -Kişilerin yaşamındaki sıkıntıların kaynağında Satürn’ün etkisi vardır, ancak kişinin gerçekleri görmesini sağlar, zorlar, sıkar ama karşılığında eğitir ve olgunlaştırır. Vermek istediği dersi doğru anlamak ve idrak etmek önemlidir, verdiği engelleri anlayıp bunu çalışıp yenebilirsek neticede bu kişiye başarıyı getirir ve olgunlaştırır.  Bilinçsizlik varsa fazlaca hırpalanırsınız. Tabii ki bu durum kişilerin bireysel haritalarında Satürn’ün yerleşim gücüyle çok bağlantılıdır.

 

 -Satürn  Oğlak ve Kova burcunu yönetir, bu burçlarda güçlüdür. Terazi’de ve 7.ci evde yücelir. Yengeç ve Aslan burcunda ve 4.cü ve 5.ci evde  zararlıdır. Koç burcunda ve  1.ci evde düşer. Kova burcunda daha huzurludur  ve 12.ci evi sever.

 

-Satürn, Dünya astrolojisinde ; finansal konular, mal, işletmeler, devlet hizmeti, kamu binaları, ambargolar, hükümet, kanunların uygulanması, yaşlı kişiler, ölüm oranları, çiftçiler, madenciler, kömür, maden ocakları, toprak sahipleri, halkın acıları, tesisatçılık, tuğlacılık, ölü taşıyıcılık, ağır işler, ölümcül salgın hastalıklar, sıradan insanlar, tarih, kıtlık ve milli felaketleri yönetir.

 

Devam edecek...

Sevgi Şentekin  

27 Ekim 2016  İzmir

bottom of page