top of page

JAMES 
CAMERON

indir.jpeg

                   James  Cameron  ve  sıradışı  yaşamı  3.cü  bölüm

 

                                               

         **Cameron’un yaşamına sabit yıldızlardan oldukça fazla destek gelmiş.

Sabit yıldızlar horoskoplarda tek başına başarı vermez ama horoskopların vaat ettiklerini irtibatlı olduğu gezegenin gücüne göre kuvvetlendirir veya azaltır.

 

        - Ay ile Scheat sabit yıldızı kavuşumda. Farklı fikirler, imkansızı düşünme veya yapma cesaretini simgeler, alışılmışın dışında zihinsel kapasite verir ancak Scheat genelde olumsuz bir yıldız olarak düşünülür.(Talihsizlik,cinayet,boğulma olasılığı verebilir )

Cameron’un Ay’ının Scheat yıldızıyla kavuşumu ve 8.ci evde ki Neptün, sulardan gelebilecek tehlikelere açık olduğunu gösteriyor. Sulardan uzak kalmasının belki faydası olabilir ama Ay’ın Mars’la kare açısı da var. Ayrıca 8.ci evde ki Satürn’ü de unutmamak gerekiyor tabii.

 

       - Jüpiter, Castor kavuşum: Yazarlıkla alakalı,yaratıcı çabayı,yazı yazmayı ve anlatmayı gösterir.Parlak bir zeka, seyahatlerde başarı verir.

 

       -Neptün,en şanslı sabit yıldızlardan Spica ve Arcturus ile partil kavuşum yapmış. Cameron’un hayalgücü,yazarlığı,yönetmenliği,başarıları ve kazanımlarını çok büyütmüş.

Spica şöhret verir; yazarların, bilim adamlarının, ressamların, müzisyenlerin haritalarında etkindir. Başarı, parlama ve yetenekler söz konusudur. Kişi yaptığı işe güzellik, uyum ve zeka katacaktır. Arcturus:Harekete geçme,başkalarına yol açma,yeni metotlar deneme,daha önceden denenmemiş olanı yapma gibi etkileri var.Sanatsal konularda,iş hayatında başarı verir. Zenginlik, itibar, büyük şöhret, kararlılık, yolculuk ve geziler sonucunda refah sağlar.

  

      - Kuzey Ay düğümü,Vega (şans) ile kavuşumda.Sanatsal yaratıcılık ve karizma verir (bazen karizmatik diktatörlük). İyiliğe,idealistliğe,değişime açık olmaya yol açar.

 

     -Güney Ay Düğümü; Sirius (en parlak ve şanslı yıldız) ile Canopus’la kavuşumda. Sirius: Dünyevi olanı kutsala dönüştürme yetisine sahiptir. Sıradan olanı büyüleyici kılabilir, itibar,şöhret,servet,tutku,iman,adanma verir.

      Canopus: Yol bulan,yol gösteren anlamındadır.Bir şeyi yapmanın farklı yol ve yöntemlerini geliştiren yıldız.İşleri halletmek için yeni yollar ve yöntemler bulan bir kişiye işaret eder. Çok yönlü bilgi dağarcığı ,seyahatler ve eğitimsel çalışmalara neden olur. Uzayda navigasyon(seyir) için kullanılan yıldızdır.

 

     -Uranüs’ün de Procyon ve Pollux’la kavuşumu var. Procyon :Hızlı gelen çabuk sönen başarı.Kişi hızlı hareket ederse başarı fırsatlarını değerlendirir. Burada Uranüs bunu sağlıyor. Pollux kavuşumu; Öğrenmenin ve keşfetmenin sancılı sürecini simgeler. Acı çeken sanatçı. Kişi olayların zorlu taraflarıyla karşılaşır ve bu zorluklar olumlu koşullara ulaşmak için kişinin yaşamının odak noktası olur.

  

     -Venüs, Diadem ile kavuşumda. Sanatta yetenek ( Cameron’da sinema ve fotoğrafçılık ), kibarlık,nezakat, sevdiği için her şeyden vazgeçebilme ve müsriflik veriyor.

 

    -Mars, Acumen’le kavuşum.Acumen olumsuz karakterdedir,zayıf düşüren saldırılara ve problemlere sebep olur,kontrol edilmesi güçtür.

 

** Yıllık haritalara girmiyorum, Sadece önemli bir konuyu belirteyim, Cameron,Titanik ve Avatar’ın vizyona girdiği yıllarda 8.ci ev profeksiyonu yaşamış (Başak ASC ye kaymış ). İki film arasında 12 yıllık döngü var. Her iki haritada (hatta Oscar haritasında bile) Kova vurgusu fazla.

Titanic’in ( 19 Aralık 1997) ve Avatar’ın vizyona girdiği (18 Aralık 2009) ve Oscar töreni tarihlerinde ki (23 Mart 1998) transitlerden özet olarak bahsedeyim.

    Cameron Titanik’ten sonra 12 yıllık döngüyü en belirgin olarak Jüpiter’de yaşamış. Titanik vizyona girdiğinde Jüpiter Kova burcunda hareket ediyor, Avatar vizyona girişinde de Jüpiter Kova’da. Jüpiter her iki haritada yükselende yerleşmiş, Cameron’a mutluluk ve şansı getirmiş.

  

    Güneş her iki haritada 10.cu evde (kariyer,ödül,toplum önünde itibar evinde) Yay burcunda,Mars üzerinde duruyor.

    Titanik haritasında yanında Merkür var, filmin çok ses getirdiğini,çok konuşulduğunu gösteriyor.

    Avatar haritasında Venüs’le beraber. Takdir edilmek ve beğenilmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

     -Titanik’te Neptün,Mars,Venüs,Uranüs Kova’da 12.ci evde,Jüpiter yükselen’de ,Ay ve Kuzey Ay Düğümü 7.ci evde Başak burcunda yerleşmiş, Güney Ay düğümü, 1.ci evde Balık’ta. Satürn 2.ci ev girişinde Cameron’un gerginliğini ve endişelerini gösteriyor.

 

     -Avatar’da ; Ay Kova’da 12.ci evde,Kiron,Jüpiter,Neptün Kova’da 1.ci evde yükselene yakın, Merkür Oğlak 11.ci ev, Kuzey Ay Düğümü Oğlak’ta 12.ci ev girişte. Satürn ve Mars 7.ci evde yerleşmiş.

 

    -Titanik Oscar töreni haritasında Neptün,Ay,Uranüs,Venüs Kova’da 12.ci evde,Jüpiter Balık’ta 1.ci evde, Güneş Koç’ta 1.ci evde natal Ay üzerinde duruyor.

 

    -Avatar Oscar töreni(8 Mart 2010) haritasında 1.ci evde Balık burcunda birikim var, Neptün ve Kiron yine Kova’da, Ay Yay’da 10.cu evde Mars üzerinde.

 

JAMES2.jpg

      ** Cameron gözünü bir türlü uzaydan alamıyor, son günlerde gazetelerde ki bir habere göre (29 Nisan 2012) Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, Google Ceo’su Larry Page ve yönetim kurulu üyesi Ram Shriram’ın başı çektiği 9 isim, ( bu isimlerden birisi de James Cameron ve diğer ortaklar da uzay bilimciler var) göktaşlarında bulunan ve değeri trilyonlarca dolara çıkan madenleri dünyaya getirmek için Planetary Resources (Gezegensel kaynaklar) adlı bir şirket kurdu.

 

     Şirketten yapılan açıklama da; “Uzay doğal kaynaklarla dolu, bunları insanlığın hizmetine sunacağız, Güneş sistemini ticari etki alanımıza sokuyoruz, yeni bir endüstri doğuyor” deniyor.

Şirket ilk olarak gözünü Uzay bilimci John S. Lewis’in keşfettiği Amun 3554 göktaşına dikti. Bu göktaşında 8 trilyon dolarlık Platinyum, 8 trilyon dolarlık demir ve nikel ile 6 trilyon dolar değerinde kobalt bulunuyor.

       Uzmanlar, Bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi insansız uzay araçlarını astroidin üzerine indirmeyi başarabilir ya da göktaşını dünyaya çekip getirerek yüzeyindeki madenleri çıkartabilirse (şirket robotlarla bu madeni elde edebileceğini belirtiyor), bu Planetary Resources şirketini dünyanın en değerli şirketi haline getirecek. Bu proje için öngörülen tarih 2025 yılı.

 

 **Görüldüğü gibi; Cameron beden olarak Dünya’da yaşıyor ama ruhu kesinlikle başka gezegenlerde ve bilinmeyen yerlerde.

 

     İnsanın kader şifrelerini astroloji haritalarından daha doğru gösteren başka birşey yoktur, yaşamda hiçbir şey tesadüf değildir.

 

     Yaşamınızı olumlu enerjilerle yönlendirmeniz dileğiyle…

 

Sevgi Şentekin

 

26 Haziran 2012   İzmir

bottom of page